Blog

Kolejne spotkania – Referaty dla członków SEP na Uniwersytecie Zielonogórskim

autor: SEP data: wrz 04, 2023 kategoria: SEP comments: Możliwość komentowania Kolejne spotkania – Referaty dla członków SEP na Uniwersytecie Zielonogórskim została wyłączona

Zarząd Koła SEP przy Oddziale Enea Operator Sp. z o.o. wraz z Uniwersytetem Zielonogórskim – Instytutem Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki chciałby przypomnieć o spotkaniu, które odbędzie się w dniu 25.05.2023r. czwartek o godz. 17:00:

dr inż. Piotr Leżyński
„Funkcje inwerterów solarnych do wspierania systemu elektroenergetycznego”

Udział energii elektrycznej wytwarzanej z odnawialnych źródeł w systemie elektroenergetycznym dynamicznie wzrastał na przestrzeni ostatnich lat. Spory udział w tej produkcji miały instalacje prosumencki niedużych mocy (poniżej 50 kW), których głównym elementem jest Inwerter solarny. Przedmiotem wykładu będą podstawowe funkcje inwerterów, wynikające z obowiązujących przepisów, których zadaniem jest stabilizowanie systemu elektroenergetycznego. Niektóre funkcje mają charakter arbitralny i działają bez względu na intencje właściciela, natomiast niektóre funkcje mogą być dezaktywowane lub parametryzowane przez obsługę. Znajomość tych funkcji jak i wymagań prawnych pozwoli w bardziej świadomy sposób korzystać z inwerterów.

Wszystkie powyższe spotkania odbędę się na Uniwersytecie Zielonogórskim w sali 102 w budynku dydaktycznym A2.
Ze względu na dużą salę (ok. 100 osób) decyzję o przyjściu można podjąć nawet w ostatniej chwili.
Zapraszamy wszystkich chętnych również osoby nie będące członkami koła SEP.

Comments are closed.

  • Oddział Zielonogórski

  • SEP – Oddział Zielonogórski

    Bardzo serdecznie witamy na stronie zielonogórskiego oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Znajdą Państwo tutaj najważniejsze informacje na nasz temat, a także bieżące aktualności i wydarzenia z naszej działalności. Zapraszamy do kontaktu.