Blog

Z żałobnej karty SEP

autor: SEP data: wrz 04, 2023 kategoria: SEP comments: Możliwość komentowania Z żałobnej karty SEP została wyłączona

Jarosław Konecki

18 października br. pożegnaliśmy Kol. Jarosława Koneckiego, wieloletniego aktywnego działacza Stowarzyszenia Elektryków Polskich i Naczelnej Organizacji Technicznej.

Kol. Jarosław Konecki urodził się 22 sierpnia 1929 roku w Poznaniu. W 1949 r. zdał maturę w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach. W latach 1949-1953 studiował na wydziale elektrycznym Szkoły Inżynierskiej w Poznaniu i uzyskał tytuł inżyniera w specjalności elektroenergetyka.

Pracę zawodową rozpoczął w marcu 1953 roku na stanowisku kierownika eksploatacji w Elektrowni Zielona Góra, gdzie dyrektorem był inż. Jan Patalas, organizator i pierwszy Prezes powołanego w 1952 roku Oddziału Zielonogórskiego SEP.

W latach 1958-1968 był kierownikiem technicznym, a w latach 1968-1978 kierownikiem Rejonu Energetycznego Zielona Góra w Zakładzie Energetycznym Gorzów Wlkp. Po powołaniu w 1978 roku Zakładu Energetycznego Zielona Góra organizował służby eksploatacyjne, a następnie pracował na stanowisku kierownika wydziału eksploatacji i głównego specjalisty ds. eksploatacji  do 1996 roku. Za osiągnięcia w pracy zawodowej został odznaczony złotym Krzyżem Zasługi, złotą odznaką „Zasłużony dla energetyki”, wpisem do honorowej księgi „Zasłużony dla energetyki i węgla brunatnego” oraz innymi odznaczeniami.

Do Stowarzyszenia Elektryków Polskich został przyjęty 4 stycznia 1954 roku. W latach 1954-1956 był sekretarzem Oddziału a w latach 1956-1960 prezesem Oddziału Zielonogórskiego SEP. Był aktywnym działaczem Oddziału, pełnił funkcję wiceprezesa i członka Zarządu Oddziału do 1995 roku. W kadencji 1982-1986 był członkiem Głównej Komisji Rewizyjnej SEP. Od 1996 do  1998 r. był członkiem Głównego Sądu Koleżeńskiego, w latach 1998–2002 sekretarzem Głównego Sądu Koleżeńskiego. Był rzeczoznawcą i weryfikatorem w Izbie Rzeczoznawców, zweryfikowanym wykładowcą. Do 1999 był przewodniczącym i członkiem Komisji Kwalifikacyjnej przy Oddziale SEP.

Od roku 1995 był członkiem komisji egzaminującej na uprawnienia budowlane, najpierw przy Wojewodzie, a później w strukturach Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Za działalność społeczną w SEP i NOT został odznaczony srebrną i złotą odznaką honorową SEP i NOT oraz medalem prof. Mariana Pożaryskiego. Od 1992 roku był Zasłużonym Seniorem SEP, został też uhonorowany tytułem Zasłużonego Seniora NOT.

Zmarł 10 października. W pożegnaniu na cmentarzu komunalnym w Zielonej Górze wzięła udział liczna rzesza byłych współpracowników, a także koleżanek i kolegów z SEP.

Kolega Jarosław Konecki na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wymagający ale życzliwy szef, a także jako wspaniały kolega, który wielu młodszym stażem służył wiedzą i pomocą w rozwoju zawodowym.

 

Waldemar Olczak

Oddział Zielonogórski SEP

Comments are closed.

  • Oddział Zielonogórski

  • SEP – Oddział Zielonogórski

    Bardzo serdecznie witamy na stronie zielonogórskiego oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Znajdą Państwo tutaj najważniejsze informacje na nasz temat, a także bieżące aktualności i wydarzenia z naszej działalności. Zapraszamy do kontaktu.